Vlaggenschip Tiel’72 sluit seizoen af met verlies tegen Telstar

De laatste zaalwedstrijd van dit seizoen stond alweer op het programma voor onze selectie. Telstar uit Hoevelaken kwam op bezoek in sporthal De Betuwe. Van echte spanning was geen sprake meer, want voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Tiel 2 won overtuigend met 21-16 van Telstar 2 en gaat vol vertrouwen het veldseizoen tegemoet. Tiel 1 moest haar meerdere erkennen in Telstar 1 en heeft werk aan de winkel voor het veldseizoen: 13-20.

Voor Tiel 2 was er een helder doel voorafgaand aan de wedstrijd tegen Telstar 2: de zure nasmaak van het verlies vorige week naspoelen en het zaalseizoen goed afsluiten. De start van de thuisploeg was sterk: al snel stond er een 4-1 voorsprong op het scorebord. Dit werd verder uitgebouwd naar een voorsprong van vijf doelpunten bij rust: 12-7.

Ook na rust was Tiel 2 scherp en het gat van de korf werd makkelijk gevonden. Alle acht de basisspelers hadden aan het eind van de wedstrijd het scoreformulier gehaald. Coach Linda Nijenhuis – pas bevallen van haar dochtertje Jess – was weer voor het eerst aanwezig na haar zwangerschapsverlof en keek trots toe hoe haar ploeg overtuigend won van Telstar 2: 21-16.

Doelpuntenmakers Tiel’72 2: Tim van Zoest (5), Meike Brink (3), Lauri de Rooij (3), Sven Verwoert (2), Kim Brink (2), Fleur Hanssen (2), Niels van Ommeren, Auke Links, Tijn van Ommeren en Maureen van Aken

Tiel 1 speelde de laatste zaalwedstrijd tegen Telstar, dat al zeker was van handhaving. Het lukte de ploeg van coach André van de Haar niet om het goede voorbeeld van Tiel 2 te volgen. Op bezoek bij Telstar in Hoevelaken werd Tiel’72 naar huis geschoten (26-17), en ook de start in eigen huis was allesbehalve vlekkeloos. Aan het begin van de wedstrijd waren de doelpunten aan beide kanten schaars, maar waar het bij Telstar beetje bij beetje beter ging lopen, lukte het Tiel’72 maar niet om het gat van de korf te vinden. Dit zorgde uiteindelijk voor een beschamende 2-10 ruststand.

De start van de tweede helft was een stuk beter, want er waren direct twee doelpunten van de Tielse brigade. De toon voor een betere helft was in ieder geval gezet. Mede door een aantal wissels ging het niveau omhoog. Vooral Kim Brink viel goed in met drie goals in korte tijd. Alhoewel het beter ging aan de kant van de Tielenaren, was Telstar echt een maatje te groot waardoor de achterstand niet verder verkleind werd dan vijf doelpunten verschil. Uiteindelijk werd het 13-20 voor de bezoekers uit Hoevelaken.

Volgend zaalseizoen speelt Tiel’72 een niveau lager in de tweede klasse. De veldschoenen kunnen weer uit de kast gehaald worden, want op 5 april wacht de veldcompetitie. Tiel’72 neemt het in de eerste klasse op tegen Fiducia, Viking en SDO uit Veldhoven.

Doelpuntenmakers Tiel’72 1: Mariska Kocken (4), Kim Brink (3), Gerhard Gouderjaan (3), Thomas van Maurik (2) en Niels van der Vlerk