Tiel’72 ook gemakkelijk langs Revival

Het was alweer tijd voor de laatste speelronde van het seizoen voor de selectie van Tiel’72, dit keer in de eigen vertrouwde sporthal Westroijen. Tiel 2 ontving DeetosSnel/QLS 3 en speelde in een spannende pot gelijk: 16-16. Daarna trad ons vlaggenschip aan tegen Revival 1, die mogelijk nog wel een concurrent zou kunnen zijn voor Tiel 1. Niets bleek minder waar, want er werd overtuigend gewonnen: 28-14.

Het werd een boeiende en enerverende wedstrijd tussen Tiel 2 en DeetosSnel 3. Beide ploegen hadden vooraf al de nodige punten verzameld en gingen vol voor de winst. DeetosSnel profiteerde in de beginfase optimaal van een niet scherp startend Tiel’72. Door slordig balverlies en gemiste kansen liep DeetosSnel eenvoudig uit naar een 2-7 voorsprong.

Na een time-out herpakten de Tielenaren zich en begon het team meer grip op de wedstrijd te krijgen. Met veel inzet en strijdlust knokte de thuisploeg zich terug in de wedstrijd. De verdediging stond beter en aanvallend werden de kansen benut. Bij rust stond er een 6-10 stand op het bord, waardoor er nog alles was om voor te spelen in de tweede helft.

Na rust vergrootte DeetosSnel opnieuw het verschil naar zes doelpunten en leek het duel beslist. Tiel’72 gaf zich echter niet gewonnen en vocht zich knap terug langszij. In een spannende slotfase leek de thuisploeg zelfs even door te drukken, maar het was DeetosSnel dat het laatste woord had en de gelijkmaker binnenschoot. Zo eindigde het duel, na een intens gevecht van beide kanten, in een terecht 16-16 gelijkspel.

Doelpuntenmakers Tiel”72 2: Robbin de Vries (6), Kim Brink (3), Gerhard Gouderjaan (2), Tijn van Ommeren (2), Niels van der Vlerk, Lambert Mijdam en Fleur Hanssen

Na enkele thuiswedstrijden in sporthal De Betuwe was afgelopen zaterdag sporthal Westroyen het strijdtoneel voor Tiel’72 1. Revival 1 uit Terschuur kwam op bezoek in Tiel en voorafgaand aan de wedstrijd stonden de ploegen op hetzelfde aantal punten.

De start van de thuisploeg was rommelig, waardoor Revival op voorsprong kwam. Dit was echter van korte duur, want al snel pakte de ploeg van coach Luc van Harten het initiatief in de wedstrijd weer over met een 6-3 voorsprong. Het verschil bleef – anders dan in andere wedstrijden – steeds beperkt tot drie à vier doelpunten. Vlak voor rust gaf Tiel’72 echter wat gas bij en zochten de ploegen uiteindelijk de kleedkamers op met een 16-9 stand op het scorebord.

Revival kwam sterk uit de rust, scoorde vrij snel twee doorloopballen en verkleinde de achterstand naar 16-11. Die twee doelpunten van Revival schudde Tiel’72 even goed wakker, wat ervoor zorgde dat de thuisploeg het initiatief weer duidelijk terug wilde pakken in de wedstrijd. Met een run van maar liefst 8 doelpunten liepen de Tielenaren verder uit tot 24-11. Daarna scoorde beide ploegen nog vier keer en floot de scheidsrechter de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar af met een eindstand van 28-15.

Doelpuntenmakers Tiel’72 1: Tim van Zoest (6), Damian Vos (5), Naomi Coenhein (3), Femke de Rooij (3), Pascal van der Lans (3), Auke Links (3), Kim Brink, Lambert Mijdam, Gerhard Gouderjaan, Marit van Bekkum en Lauri de Rooij