Het was een zeer belangrijk weekend voor de selectie van Tiel’72, zeker voor ons vlaggenschip. Tegen Victum – waar Kalijn van Harten dit seizoen aan het roer staat – moest er gewonnen worden om zicht te houden op handhaving in de 1e klasse. Uiteindelijk werd het publiek getrakteerd op twee bloedstollende wedstrijden en bleven de vier punten in Tiel.
Voor Tiel 2 zat er wat minder druk op de ketel voor de wedstrijd tegen Victum 2, maar toch wilde de ploeg van coaches Linda Nijenhuis en Luc van Harten graag winnen. Aan het begin van de wedstrijd leek het er echter niet op dat de thuisploeg er met de winst vandoor zou gaan. De start van Tiel’72 was namelijk zeer moeizaam. Pas bij een 0-5 achterstand werd Tiel 2 wakker en wisten ze voor het eerst het gat van de korf te vinden. Met een magere 3-6 op het scorebord, gingen de ploegen de kleedkamers in. Hier kregen de spelers wat wijze woorden van Nijenhuis en Van Harten voorgeschoteld: “We gaan deze wedstrijd verdedigend winnen, de goals komen dan vanzelf wel.”
Tiel 2 startte met veel vertrouwen aan de tweede helft. De doelpuntenmachine bij Tiel’72 kwam meer en meer op gang, onder andere bij Niels van Ommeren die vier keer het gat van de korf wist te vinden. Het bleef in de tweede helft gelijk opgaan en met nog twee minuten op de klok, maakte Victum de stand weer gelijk: 14-14. In de laatste minuut was het Tim van Zoest die het hoofd koel hield en de winnende goal wist te maken voor Tiel’72. Een echte teamprestatie zorgde uiteindelijk voor de 15-14 overwinning voor Tiel’72.
Doelpuntenmakers Tiel’72 2: Tim van Zoest (4), Niels van Ommeren (4), Merlijn Köhler (3), Auke Links (2), Maureen van Aken en Meike Brink

Voor ons vlaggenschip zat er meer druk op de wedstrijd tegen Victum. Afvallen of aanhaken, zo voelde het voor Tiel 1 dit weekend tegen Victum. Bij winst zou handhaving nog in zicht zijn en bij verlies volgt zeer waarschijnlijk degradatie. De eerste ontmoeting met Victum was een waar spektakelstuk met in totaal 56 doelpunten. Toen trok Tiel’72 aan het kortste eind. De omstandigheden waren gunstig voor ons vlaggenschip, met een goed gevulde sporthal en een goed voorbeeld van Tiel 2.
De wedstrijd kwam langzaam op gang. Door goed verdedigend werk van beide teams was het scoren nog niet zo eenvoudig. Tiel’72 – dat begon met Niels van der Vlerk op de bank vanwege griep – wist wel de voorsprong te pakken in de beginfase. De thuisploeg behield deze voorsprong tot 6-4, tot de gasten uit Houten het initiatief overnamen en de score omdraaide naar 6-9. Uiteindelijk zochten de ploegen met een 8-10 tussenstand de kleedkamer op.
De ploeg van coach André van de Haar startte voortvarend in de tweede helft. De achterstand werd snel weggepoetst, maar toch keek de thuisploeg even later opnieuw tegen een achterstand aan. Het vertrouwen leek in elkaar weg te vloeien, dus er was een time-out nodig om even de koppen bij elkaar te steken. Met nog dertien minuten te spelen stond het 13-15 in het voordeel van de ploeg van oud- Tiel’72-speler en coach Kalijn van Harten. Die time-out deed wonderen voor de thuisploeg en de score werd vakkundig omgedraaid. Dankzij drie doelpunten van Damian Vos – waaronder een fenomenaal doelpunt met één hand van acht meter – en twee goals van Gerhard Gouderjaan stond Tiel’72 ineens weer voor. Met nog vijf minuten stond Tiel’72 er heel goed voor: 18-15.
De wedstrijd werd dit keer – in tegenstelling tot vorige week – goed en volwassen uitgespeeld. Victum kwam nog één keer tot scoren wat de eindstand op 18-16 bracht. Al met al een verdiende overwinning die hard nodig was voor Tiel’72. Nu op naar de aankomende wedstrijd in en tegen Woudenberg, opnieuw een finale in de strijd om handhaving. Om 17:45 uur start de wedstrijd in sporthal De Camp in Woudenberg. Support is meer dan welkom en de selectie hoopt op jullie aanwezigheid!
Doelpuntenmakers Tiel’72 1: Gerhard Gouderjaan (7), Damian Vos (7), Marit van Bekkum, Naomi Coenhein, Thomas van Maurik en Pascal van der Lans