Het was tijd voor de eerste thuiswedstrijd van het seizoen voor onze selectie. Tiel 2 ontving Victum 2 in de eigen sporthal Westroijen en de ploegen bleken aan elkaar gewaagd. Uiteindelijk won de thuisploeg: 17-13. Voor het vlaggenschip volgde een ogenschijnlijk eenvoudige wedstrijd tegen hekkensluiter Rivalen, dat nog met 0 punten onderaan stond. Tiel 1 bleek inderdaad geen moeite te hebben met de ploeg uit Doesburg: 32-12.
Victum 2 was inmiddels geen onbekende meer voor Tiel 2. De thuisploeg wist dan ook wat ze te doen stond en er was een duidelijk plan gemaakt om van Victum te winnen. Toch was de start van de Tielenaren moeizaam en verliep vooral het scoren erg stroef. Pas na zeven minuten spelen, viel pas het eerste doelpunt. Ook Victum kon het gat van de korf maar moeizaam vinden aan het begin van de wedstrijd.
Ondanks het gebrek aan doelpunten hadden de Tielenaren aan het begin van de wedstrijd het initiatief en zochten de kleedkamers op bij een 7-4 ruststand. Tiel 2 wist ook in de tweede helft de voorsprong vast te houden, waardoor het initiatief in de wedstrijd bij de thuisploeg bleef. Victum kwam uiteindelijk niet meer dichterbij, waardoor Tiel 2 de wedstrijd uiteindelijk won met een comfortabele 17-13 eindstand.
Doelpuntenmakers Tiel’72 2: Gerhard Gouderjaan (3), Niels van der Vlerk (2), Isis Taman (2), Lasse Buis (2), Frederieke Bremer (2), Robbin de Vries (2), Meike Brink (2), Jurre Eker en Fleur Hanssen
Van de vorige wedstrijd tegen Rivalen 1 wist Tiel 1 nog dat dit een taaie wedstrijd zou gaan worden. Dit bleek vooral in de eerste helft, want door het trage spel van de bezoekers uit Doesburg kwam Tiel’72 moeilijk in het eigen spel. Het tempo lag laag, het spel oogde slap en in de aanval ontbrak de nodige scherpte. Ondanks dat de verdediging standhield, bleef de score beperkt en zochten de ploegen met een 11-7 stand op het scorebord de kleedkamers op.
Na rust kwam Tiel 1 met duidelijk meer energie uit de kleedkamer. Het tempo ging omhoog, er werd sneller gecombineerd en de druk op Rivalen nam toe. Dit resulteerde in meer kansen en doelpunten, waardoor Tiel’72 steeds beter in de wedstrijd kwam. Ook de verdediging stond sterker en er werden nauwelijks nog doelpunten weggegeven. Het was een mooi moment om Koen Ploegmakers en Jurre Eker hun debuut te laten maken in Tiel 1. Ook met de debutanten in het veld liepen de Tielenaren verder uit, wat uiteindelijk resulteerde in een ruime en welverdiende overwinning: 32-12.
Doelpuntenmakers Tiel’72 1: Kim Brink (6), Marit van Bekkum (5), Pascal van der Lans (4), Tim van Zoest (4), Naomi Coenhein (3), Femke de Rooij (3), Auke Links (2), Damian Vos (2), Isis Taman (2) en Meike Brink
